RSS

Новини навчальних закладів

02.02.2018
НУЦЗУ

Співробітники НУЦЗУ запатентували чергову наукову розробку

10 січня 2018 року відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» в Державному реєстрі патентів України зареєстрована чергова наукова розробка, заявником і власником якої є Національний університет цивільного захисту України.
02 лютого університет отримав підтверджуючий документ – оригінал патенту України на винахід «Спосіб визначення часу спрацьовування теплових пожежних сповіщувачів із терморезистивним чутливим елементом». Авторами розробки є творчий колектив у складі головного наукового співробітника науково-дослідного центру Юрія Абрамова, начальника кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт факультету цивільного захисту Віталія Собини та ад’юнкта наукового відділу з проблем цивільного захисту та техногенно-екологічної безпеки Ярослава Кальченка.
Даний спосіб дозволяє підвищити точність визначення часу спрацьовування теплових пожежних сповіщувачів із терморезистивним чутливим елементом.
Як зауважив проректор з наукової роботи Володимир Андронов, в 2017 році університет подав 45 заявок та отримав 43 охоронні документи на право інтелектуальної власності, а протягом першого місяця 2018 року – вже подано 10 заявок та 6 позитивних рішень за результатами експертизи по суті на відповідність умовам патентоздатності.
Бажаємо авторам подальших успіхів і творчої наснаги на шляху винахідництва і раціоналізаторства!
 

Відділ організації науково-дослідної роботи НУЦЗ України

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.