Новини навчальних закладів
Сьогодні англійською захищатиме дипломну бакалаврську роботу студентка НУЦЗУ Луїза Лисенко.
Протягом року молодий фахівець досліджувала Харківську середню школу 134, щоб в своєму випускному проекті «Забезпечення пожежної безпеки загальноосвітньої школи № 134 Киівського району м. Харкова» (науковий керівник Єременко В.П.) довести членам екзаменаційної комісії необхідність застосування сучасних методів безпеки у навчальному закладі.
Як і тогоріч, теми робіт 2010-го охоплювали практично всі спектри профілактичної та оперативної діяльності підрозділів МНС, повідомили прес-службі університету викладачі кафедри мовної підготовки. Працівники кафедри при захисті іноземною мовою є науковими консультантами. Фахівці кажуть, що вже з першого курсу зрозуміло, хто з вихованців університету спроможен до свого випуску поглибити вивчення професійної мови і мовлення аби достойно захиститись іноземною.
Вже протягом двох років викладач кафедри мовної підготовки Ірина Логвиненко проводить мовні консультації з майбутнім випускником, курсантом 4 курсу факультету оперативно-рятувальних сил Віталієм Троєцьким. Віталій захищатиметься англійською в 2011 році.
За шість попередніх років (2004-2009) успішно захистили дипломні проекти іноземною – 32 випускники Національного вишу МНС України. Разом з дипломом про вищу освіту вони отримують сертифікат, що підтверджує захист дипломного проекту іноземною мовою.
Ідея захисту дипломних проектів англійською мовою була обумовлена потребою в спеціалістах, які змогли б вільно здійснювати професійну діяльність іноземною мовою. З цією метою Міністерство з питань надзвичайних ситуацій спільно з Університетом розробили механізм, основною умовою якого є добровільне бажання курсанта та високий рівень володіння іноземною мовою своєї професії.
Захист дипломних проектів іноземною мовою слухачами УЦЗУ забезпечує реалізацію вимог щодо мовної компетенції фахівців у сфері цивільного захисту, їх спроможності вільно інтегруватися у професійну сферу закордонних служб з метою набуття необхідного досвіду, нових знань та вмінь. Цікаво, що при перекладі слів з однієї мови на іншу слід враховувати усі значення, які може мати слово, що перекладається. Разом з тим, для правильного і точного перекладу, а також для подальшого ефективного функціонування перекладеної одиниці в мові слід усвідомлювати можливість полісемії, тобто багатозначності слова-першоджерела, стверджують викладачі-наукові консультанти кафедри мовної підготовки НУЦЗУ.
У своїх попередніх інформаційних матеріалах прес-служба вже писала, що яскравим прикладом багатозначного слова, від правильного перекладу якого залежить загальний зміст утворених від нього слів, є слово fire (вогонь, пожежа). У сучасній англійській мові це слово має багато значень і може перекладатися з різним тлумаченням: назва хвороби, постріли, звільнення. Багато термінів пожежно-рятувальної справи не мають точного перекладу на англійську мову. Такі слова, як пожежний рукав, дільничий пожежний інспектор, піноутворювач мають непередбачуваний переклад з точки зору значення англійського слова. Пожежний рукав в англійській мові перекладається як fire hose (пожежна панчоха), дільничий інспектор - fire marshall (пожежний маршал), а позначення звичайної пожежної автоцистерни потребує використання складного словосполучення яке у дословному перекладі звучить як «пересувна цистерна на колесах».
Мелехавец І.І. – «Удосконалення гасіння пожеж в Кременчуцькому наркологічному диспансері за рахунок підготовки газодимозахисників» (науковий керівник Ковальов П.А.);
Єрьомін О.В. - «Гасіння пожежі на Макіївському КХЗ ЗАТ «Макіївкокс» Донецької області» (науковий керівник Дерев’янко І.Г.);
Лук’яненко І. М.- «Гасіння пожежі на ДО «Комбінат Чорноморський» міста Саки АР Крим» (науковий керівник Тригуб В.В);
Гончаров С.В. – «Гасіння пожежі на Севастопольському молокопереробному комбінаті» (науковий керівник Дерев’янко І.Г.);
Віташ С.М. - «Протипожежний захист санаторію «Березовий гай» м. Миргород» Полтавської області (науковий керівник Палюх В.Г.);
Сидоров П.О. – «Протипожежний захист готелю «Одеса» в м. Одесса»
(науковий керівник Палюх В.Г.);
Мовчан О.В. - «Протипожежний захист будівлі школи №
Савченко О.О. – «Забезпечення протипожежного захисту на ЗАТ «Біловодський маслоробний завод» (науковий керівник Андронов В.А.)
Воронець К. О. – «Удосконалення стану пожежної безпеки ВАТ «Каховське хлібоприймальне підприємство» м. Каховка Херсонської області» (науковий керівник Пономарьов В.О.).
Лариса Кошеварова
Національний університет цивільного захисту України
Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.
Виберіть одне з посилань для перегляду новин від кожного начального закладу окремо.