RSS

Новини навчальних закладів

25.03.2008
НУЦЗУ

В Університеті цивільного захисту України впроваджено нову лабораторію

Відтепер такі складні науки, як фізику і математику курсанти Університету цивільного захисту України зможуть опановувати набагато швидше та якісніше. Лабораторія механіки та молекулярної фізики - суттєво новий підхід не тільки при виконанні лабораторних робіт з фізики, а й при викладанні цієї навчальної дисципліни. До речі, можна визначити ноу-хау: дослідницькі роботи проводитимуться курсантами та студентами як з фізики, так і з математики. Щойно відкрита лабораторія включає 8 лабораторних установок, під кожну з яких суміщений комп’ютер.

Це дозволить результати лабораторних робіт обробляти набагато швидше. До нововведення дані та заміри оброблялися довго і, як-то кажуть, «вручну». Якщо на виконання тієї чи іншої лабораторної роботи з фізики відводилось, наприклад, 2 години, то сьогодні в лабораторних умовах така робота виконується протягом 20 хвилин. Комп’ютерне оброблення даних - математичне обчислення, складення графіків, діаграм – сприятиме ліквідації цієї рутинної роботи при виконанні лабораторних робіт. В свою чергу, зосередить увагу на фізичній суті самого процесу. Крім того, лабораторія дозволить проводити й наукові дослідження, наприклад, з дослідження в’язкості рідини, або вимірювання теплопровідності газових середовищ.

Вісім комп’ютерів у лабораторії забезпечують шістнадцять робочих місць. Всі вони з’єднані у локальній мережі і підключені до 9-го комп’ютера. Він є викладацьким. Таким чином, лабораторну роботу можна проводити й на викладацькому комп’ютері, а обробку результатів здійснювати на одному із восьми. Крім того, викладацький комп’ютер може контролювати хід виконання восьми лабораторних робіт, якщо вони виконуються окремо. Після їх виконання та обробки результатів курсанти та студенти мають захистити дослідження у викладача. Цінність програмного забезпечення лабораторії у тому, що створюється певний архів, який при оцінюванні знань курсантів та студентів може завжди стати у пригоді.

«Курсанти та студенти дуже зацікавились цим нововведенням, – ділиться завідувач кафедри фізико-математичних дисциплін Валерій Мунтян. – Сьогоднішня молодь з комп’ютером на «ти». Їм набагато легше набувати знань з таких нелегких предметів, як фізика, математика у вигляді комп’ютерної обробки. Тут водночас і пізнання, і наочність, і логічна послідовність. Можна більше експериментувати. Більш того, наші установки дозволять проводити додаткові лабораторні дослідження. Наприклад, дослідження прискорення на маятникові Максвелла допомагають дослідити ще й коливальний процес, що в даній роботі первісно не значився. Нововведена лабораторія буде також тестувати курсантів та студентів з математики та фізики. А от в наступному році в планах кафедри проведення в даній лабораторії навчально-дослідницьких робіт з математики. Це буде справжнісіньким ноу-хау».

Хочеться зазначити, що таку лабораторію Валерій Карпович хотів запровадити ще три роки тому. Досліджуючи ринок та Інтернет, такі лабораторні установки він знайшов лише у Московському державному університеті ім. Ломоносова. Таким чином вони опинились у Харкові в Університеті цивільного захисту України. І тепер така лабораторія суттєво й якісно наповнить скарбничку знань кожного курсанта і студента, а фізика й математику стануть більш доступнішими в опануванні та науково привабливішими. Отож, зеленого світла тобі, лабораторіє!

Вікторія Коленко, прес-центр університету

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.