RSS

Новини навчальних закладів

04.02.2008
НУЦЗУ

Профілактична робота курсантів УЦЗУ на користь громадянам та держслужбовцям

О шостій ранку минулої суботи на кризі Печенізького водосховища курсанти Університету цивільного захисту Володимир Дідяєв та Володимир Возвишаєв почали профілактичну роботу із рибалками щодо правил поводження на льоду та отримання першої медичної допомоги при переохолодженні. До рибалок на лід Печенізького водосховища, що під Харковом, висадився потужний десант. Одразу – і рибінспекція, і ДАІ, і рятівники. Якщо міліціянти та рибоохоронці складали протоколи, попереджати про незаконні дії, зупиняли автівки та любителів перегонів по льодяній кризі, то курсанти Університету цивільного захисту навчали всіх людей водночас: умовам безпечного перебування на льоду та першій медичній допомозі при обмороженні.

Погодні умови цьогоріч сприяють любителям зимової рибалки. Поки крига міцна – товща льоду 50 місцями 60 сантиметрів. Тільки за один вихідний день на Печенізьке водоймище, кажуть рибінспектори, на льоду водночас знаходиться 5-7 тисяч людей біля лунок. Дориваючись до азартної справи вилову карасів чи коропів, люди нехтують і правилами рибної ловлі, і правилами поводження на кризі.

Рибалки-професіонали кажуть: рибалити треба цілий рік. Кожна пора викликає свій азарт від цього хобі. Для багатьох непосвячених загадка: в чому «філософська суть» зимової риболовлі? Виявилося, в тому, що в цей час «мисливця» і рибу розділяє найменша відстань – 20-50 сантиметрів льоду. «Зимова риболовля – то особлива пристрасть, – каже мешканець Печеніг Федір Мотузка. Саме взимку ми опиняємося найближче один до одного – «ловець» та «звір». Хоча взимку досить важко впіймати примхливу та полохливу рибу».

Федір Миколайович уважно слухав курсантів, які розповідали правила поводження на кризі, взяв «ПАМ’ЯТКУ» і сказав, що за 25 років рибальства він вперше зустрівся на кризі із рятівниками, які не рятували, а попереджали і роз’яснювали.

«Пам’ятку про правила обережного поводження на льоду» курсанти Володимир Дідяєв та Володимир Возвишаєв видавали і рибоохоронцям, і державтоінспекторам, і рибалкам, і журналістам, і перехожим, які опинилися біля водоймища. Для курсантів-рятівників це перша спроба профілактичної роботи з громадянами в реальних умовах, де може виникнути надзвичайна подія. Обидва Володимири кажуть, що ретельно пригадували теорію аби скласти саморуч корисну для людини пам’ятку. Випускники університету кажуть, що Зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження на кризі: не можна пробивати поруч багато ополонок та на переправах, а також збиратися великими групами на одному місці та ловити рибу поблизу вимоїн і занадто далеко від берега, треба завжди мати під рукою міцну мотузку - метрів 15 та тримати поруч дошку, велику палку або льодоруб.

Тільки за першу годину рейду рибінспектори склали шість протоколів – за протизаконний виїзд автівкою на лід, а також у відношенні рибалок, хто мав більше п’яти крючків та виловив риби більше 3 кілограмів. Кількість улову, згідно Закону, має обмеження, говорить держрибінспектор Іван Григорчук. І тільки за один суботній день із водоймища зникне більш 10 тонн риби. За умови, що на гачок до рибалки потрапить 1-2 кілограми.

Ось і виходить, констатує рибінспектор Григорчук, що відпочинок рибалок обертається для держави зменшенням живих водних ресурсів. Держрибоохоронці пропонують ввести плату за хобі з вудочкою. Для початку хоч би 3 - 5 гривень за квиток. Ці кошти аби частково могли б компенсувати збитки та пішли на зариблення водоймищ. А поки зусиль рибаків-промисловиків - користувачів водоймищ - та рибінспекції замало аби рибки донесхочу вистачало б усім. Біля 100 тисяч людей привітає цього зимового сезону Печенізька крига. А навесні, коли почне танути лід, хвилі викидатимуть на берег водоймища купи рибальського сміття.

На водоймищах Харківщини профілактичні рейди рибінспекції, ДАІ та фахівців Університету цивільного захисту будуть проводить регулярно. І не тільки у зимовий період.

Лариса Кошеварова

Університет цивільного захисту України

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.