RSS

Новини навчальних закладів

12.02.2007
НУЦЗУ

Українські рятувальники мають можливість практично відпрацьовувати свої дії в унікальному болдринговому класі

Майбутні рятувальники Університету цивільного захисту України сьогодні мають можливість відпрацьовувати практично дії при рятуванні людей на висоті безпосередньо в самому навчальному закладі. Сучасний болдринговий зал було обладнано на навчальній базі університету по вулиці Баварська, 7.

Взагалі, в перекладі з англійської мови – болдринг – коротка складна траса. І зрозуміло, яких матеріальних зусиль вимагалось, аби складна імітована траса була й справді важкою та небезпечною.

У ході виконання різноманітних рятувальних робіт у гірських районах, а також у містах після ураганів, землетрусів, вибухів промислових об’єктів рятувальникам доводиться виконувати свої завдання в умовах, де неможливим є використання спецтехніки для підйому на висоту (наприклад, обвали сходових отворів, завали біля будівель і таке інше). Тоді виникає потреба переміщуватися на різноманітній рельєфній місцевості з використанням альпіністської техніки. Що успішно вдається нашим майбутнім спеціалістам. Слід зауважити, що важливим фактором залишається також психологічна підготовка рятувальника. При регулярних заняттях екстремальними видами спорту психіка людини адаптується до стресових факторів: велике фізичне навантаження з присутністю ризику для життя і здоров’я людини, висота, погіршені погодні умови та інше. Саме у таких надзвичайних умовах іноді працює рятувальник, основними задачами якого є врятувати життя і здоров’я не лише постраждалого внаслідок надзвичайної ситуації, а й зберегти своє життя і здоров’я. Тому і набувають практичних навичок майбутні рятувальники в спеціально обладнаному болдринговому класі.

«У такому унікальному класі, - говорить начальник кафедри організації служби та підготовки полковник внутрішньої служби Олег Безуглов, -  курсанти навчаються переміщуватися на складному рельєфі, підстраховувати один одного при русі, пересуватися за допомогою мотузки у безопорному просторі, а ще також вони проходять спеціальну психологічну та фізичну підготовку. На базі нашого навчального закладу із числа курсантів та слухачів створено збірну команду Університету цивільного захисту України зі скелелазіння для виступу на змаганнях, навіть міжнародного рівня».

Унікальний болдринговий клас на сьогодні поки що єдиний в системі МНС. Він уже успішно функціонує, формуючи у майбутніх рятувальників неабияку силу волі, рішучість, вміння не боятись висоти.

Коленко В.В., прес-центр університету

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.