RSSНовини навчальних закладів 27.08.2010 НУЦЗУ КМБ як школа гарту для курсантів МНС України.
У молодого поповнення рятувальників Національного університету цивільного захисту України добігають завершення двотижневі випробування курсу молодого бійця. Табірний збір для першокурсників вишу МНС – школа курсантського гарту та витримки, а значить необхідної своєрідної перевірки для вихованців. Це, по суті, перевірка новачків на витривалість, зміцнення дружних та товариських стосунків.
«Щодня хлопці почувають себе впевненіше, звикають до фізичних та психологічних навантажень, стресових ситуації», - стверджує начальник табірних зборів, проректор зі служби НУЦЗУ Олег Семків. - Адже саме ці чинники супроводжують важку професією рятувальника». Полковник Семків випускник Національного університету цивільного захисту України 1997 року (тоді Харківський інститут пожежної безпеки). У 1992-му він став курсантом ХІПБ і пройшов свій особистий гарт під час КМБ і не тільки там. За плечима новоспеченого рятувальника-вогнеборця вже були три роки армійської служби у морфлоті. «Вісімнадцять років з часу мого курсу молодого бійця проминули, як один день, а пам’ятаю майже кожен день «таборів», - говорить Олег Михайлович.- Тактика проведення КМБ за роки дещо змінилася, але політика, тобто мета занять, залишилась і залишиться ще на багато років. А це створення дружнього курсантського колективу з високо-моральними нормами взаємовідносин та належним рівнем дисципліни». Під час табірного збору офіцери-командири навчального закладу проводять соціально-психологічне вивчення першокурсників з метою оцінки умов виховання та розвитку особистості, емоційно-вольових якостей, особливостей спілкування і поводження у колективі, якщо потрібно, зустрічаються з батьками. Також проводиться індивідуально-виховна робота, психологічне опитування та тренінги.
«Під час самопідготовки осмислюється перебування на службі, безпосередня причетність до всього, що відбувається», - говорить першокурсник соціально-психологічного факультету Дмитро Лагута. Вихованець Лагута приїхав до Харкова із Полтавської області. Про Національний університет цивільного захисту України дізнався від своїх односельців, які вчилися в НУЦЗУ, а зараз працюють у підрозділах МНС в рідному селі Великі Будища та в Полтаві. «Наставники» Дмитра радили майбутньому курсантові подружитися зі спортом та точними науками. І Дмитро не схибив. Екзамен з фізкультури здав на «відмінно». Молоде поповнення починає із цікавістю занурюватись у бурхливе життя навчального закладу, вливатись у велику курсантську родину.
© 2004-2024 EDU-MNS.org.ua |