RSS

Новини навчальних закладів

10.02.2010
НУЦЗУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону

За повідомленням офіційного сайту Верховної Ради України, законопроектом (реєстр. №3438) пропонується на законодавчому рівні визначити основні засади техногенної безпеки та державного регулювання техногенно-небезпечних об´єктів, зокрема, ліцензування, державної експертизи, аудиту, страхування цивільної відповідальності, перевірки та оцінки стану техногенної безпеки.

 Згідно із документом, забезпечення техногенної безпеки є складовою частиною виробничої та іншої діяльності суб´єктів господарювання та покладається на відповідних посадових осіб, керівників і уповноважених ними осіб, якщо інше не передбачено відповідними нормативно-правовими або цивільно-правовими актами.

 Окрім того, заходи щодо забезпечення техногенної безпеки враховуються органами архітектури, замовниками, забудовниками, проектними та будівельними організаціями при проектуванні та забудові населених пунктів, будівництві, розширенні, реконструкції та технічному переоснащенні потенційно небезпечних об´єктів, установ та організацій.

 Державний нагляд за станом техногенної безпеки здійснює урядовий орган державного нагляду у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки у складі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту на принципах самостійності й незалежності від підконтрольних організацій.

 Законопроектом передбачено також, що аудит стану техногенної безпеки є різновидом державного нагляду (контролю) у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки.

 Проект містить також положення про обов´язки суб´єктів господарювання та громадян у сфері забезпечення техногенної безпеки, засади юридичної відповідальності у зазначеній сфері тощо.

 

Прес-служба Національного університету цивільного захисту України

за матеріалами офіційного сайту Верховної Ради України, 09.02.2010 року

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.