RSS

Новини навчальних закладів

Наука

 • Інавгурація видатного вченого
  31.10.2017
  ЛДУ БЖД

  Інавгурація видатного вченого

  Продовжуючи урочисті заходи з нагоди святкування 70-річчя Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, 20 жовтня відбулось урочисте засіданні Вченої ради нашого начального закладу. Ще в квітні цього року Вчена рада Університету прийняла рішення щодо вручення диплома Почесного доктора (Doctor Honoris Causa) Львівського державного університету безпеки життєдіяльності президентові Національної академії педагогічних наук України, академіку Національної академії наук України, доктору філософських наук, професору Кременю Василю Григоровичу.

  Василь Григорович Кремень народився 25 червня 1947 р. у с. Любитове  Кролевецького  району Сумської області. Ним пройдено нелегкі і достойні життєві шляхи від випускника – золотого медаліста Чорноплатівської середньої школи Конотопського району на Сумщині до видатного вченого – філософа і педагога, державного і громадського діяча, міністра освіти і науки України, президента НАПН України.

  На філософському факультеті Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка він працював на різних посадах від асистента – до заступника декана. У 1991 році Василь Григорович захищає  докторську дисертацію з проблеми співвідношення колективності та індивідуальності. Після цього він працював в науково-дослідних установах, зокрема, заступником директора з наукової роботи Національного інституту стратегічних досліджень України. У 1994-1998 роках – очолював службу з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України, був заступником Глави Адміністрації Президента України, керівником управління внутрішньої політики Адміністрації  Президента України. У 1998-1999 роках – був депутатом Верховної Ради України 3-го скликання, очолював підкомітет з фахової  освіти Комітету з науки і освіти. У 1999-2005 роках працював на високій державній посаді – міністра освіти і науки України.

  У 1995 році Василя Григоровича як відомого вченого-філософа і педагога обрано дійсним членом (академіком) Академії педагогічних наук України. З 1997 року й до нині він є президентом Національної академії педагогічних наук України. До цього слід додати, що з 1998 року він обраний президентом Товариства ”Знання” України, президентом Спортивної студентської спілки України. З 2002 р. – спочатку заступник, а потім член Комітету з Державних премій в галузі науки і техніки, з 2011 р. – заступник голови Комітету з Державних премій в галузі освіти та керівник секції.

  Василь Григорович є академіком і членом Президії Національної академії наук України, членом колегії Міністерства освіти і науки України. Він удостоєний високого звання почесного доктора багатьох національних університетів, очолює наглядові ради декількох університетів. Є головним редактором, членом редакційних колегій найвідоміших вітчизняних наукових журналів в галузі гуманітарних наук. Понад 1000 наукових і науково-популярних праць з проблем розвитку освіти, педагогіки, філософії та соціально-політичного розвитку суспільства – таким багатим є науковий доробок Василя Григоровича Кременя. Він систематизований у недавно виданому біобібліографічному покажчику «Творчий доробок Василя Григоровича Кременя в  інноваційному розвитку освіти України», що охоплює понад 2200 найменувань.

  Вперше в українській історії підготовлено і видано за редакцією В.Г. Кременя «Енциклопедію освіти». Він є автором і співавтором багатьох підручників з філософії для вищих навчальних закладів.

  Філософсько-педагогічні праці Василя Григоровича здобули високу оцінку і визнання науковців України і зарубіжних держав. Одним із підтверджень цього є видання в Польщі двох фундаментальних праць «Filozofia edukacji» («Філософія освіти») та «Filozofia antropocentryzmu w przestrzeni edukacyjnej» («Філософія антропоцентризму в освітньому просторі»).

  Впродовж останніх двох десятиліть Василь Григорович неодноразово бував у нашому університеті, брав участь у науково-практичних конференціях і різних міжнародних форумах, зустрічався з курсантами, студентами і професорсько-викладацьким складом. Видатний вчений нашої доби, державний і громадський діяч разом з нами у наукових пошуках. Він сумує, коли ми маємо втрати й радіє нашим успіхам, схвалює і підтримує стратегію подальшого розвитку Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

      «Щире і щире спасибі Вам за добрі слова сказані на мою адресу. Вважаю, що  ми маємо три професії, найближчі до людини і її розвитку:  педагога, який  в значній мірі формує особистість людини, її світогляд і мораль, її духовність. Це  - лікар, який стоїть на захисті, підтримці здоров’я людини і  рятівник,  який у всіх інших випадках захищає людину і її життя. Функція захисту  постійно зростає і це абсолютно об’єктивно і обумовлено розвитком цивілізації. Саме цей навчальний заклад  готує тих, хто  рятує», - сказав Василь Григорович.

       Представники іноземних делегацій  привітали  Василя Григоровича Кременя  з присвоєнням високого звання, а хор Університету і вся зала  з піднесенням заспівали студентський гімн «Gaudeamus»  і  «Многая літа». 

 • Представники Університету приймають участь у міжнародному виставковому форумі «Технологія захисту/Пожтех 2017»
 • Представник Університету взяв участь у глобальному саміті з хімічного захисту та безпеки, який проходив у Китайській народній республіці (м. Шанхай).
  25.09.2017
  ЛДУ БЖД

  Представник Університету взяв участь у глобальному саміті з хімічного захисту та безпеки, який проходив у Китайській народній республіці (м. Шанхай).

  В період з 19-20 Начальник інституту  післядипломної  освіти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності полковник служби цивільного захисту В’ячеслав Вікторович Кошеленко  взяв участь у глобальному саміті з хімічного захисту та безпеки, який проходив у Китайській народній республіці (м. Шанхай). У саміті прийняли участь 400 керівники компаній, корпорацій та організацій з усього світу, які мають дотичність до хімічної промисловості, серед яких: Шанхайський технологічний інститут, Вістула Університет (м. Варшава), Ефіопський НДІ хімічного будівництва, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Китайський НДІ техніки та технологій та багато інших. Основним питанням до розгляду були ті небезпеки для екології навколишнього середовища та суспільства в цілому, які несе сучасна хімія при недбалому і неправильному користуванні з хімічними речовинами та їх компонентами. У ході обговорення, чільне місце посіло питання терористичних актів на хіміконебезпечних об’єктах та кібератаки на них.
  Саміт завершився підписанням декларації про наміри створення міжнародної мережі в галузі хімічної освіти та екології R s D  NETWORK CHEMSS EDU, завданнями якої є розробка навчальних тренінгових програм  з питань хімічної та екологічної безпеки, які можуть бути використані усіма сторонами проекту.

 • 30.08.2017
  ЛДУ БЖД

  Заступник начальника кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Василь Лущ брав участь у тренінгу із підготовки викладачів з експлуатації дихальних апаратів та масок

  В період з 14 по 25  серпня 2017 року заступник начальника кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт  Василь Лущ за сприянням німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ)  прийняв участь у другій частині проекту та пройшов тренінг з підготовки викладачів (тренерів), щодо застосування та обслуговування захисних дихальних апаратів на стисненому повітрі   та масок в академії  MSA  м. Берлін (Німеччина).
           В ході тренінгу були розглянуті питання: будови, принципу роботи, ремонту, перевірки на сучасних контрольно-перевірочних приладах та якісного сервісу захисних дихальних апаратів на стисненому повітрі компанії MSA.  За  результатам  тренінгу отримав сертифікат, з правом обслуговування  певного виду апаратів та масок компанії MSA та на підготовку осіб які будуть обслуговувати ці апарати та маски. 

 • Запровадження освітньо-наукових програм в аспірантурі та ліцензування
  01.04.2016
  НУЦЗУ

  Запровадження освітньо-наукових програм в аспірантурі та ліцензування

  4 квітня 2016 року Міністерство освіти і науки України та Національний Еразмус+офіс в Україні  проводять семінар-тренінг на тему "Запровадження освітньо-наукових програм в аспірантурі та ліцензування".

 • Відбулося розширене засідання Вченої ради Львівського державного університету безпеки життєдіяльності
 • Професору Едуарду Гуліді присвоєно звання Почесного доктора (Doctor Honoris Causa) ЛДУ БЖД МНС
 • Наукова робота курсанта Львівського держуніверситету безпеки життєдіяльності МНС визнана однією з кращих на Всеукраїнському конкурсі
 • На кафедрі Пожежної та рятувальної підготовки факультету оперативно-рятувальних ведуться роботи зі створення сучасної теплодимокамери.
 • В Національному університеті цивільного захисту України триває відкритий конкурс творчих робіт та педагогічних впроваджень у 2009-2010

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.